עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

"נותנים במה" גם באילת

"נותנים במה" גם באילת (הגדל)

"נותנים במה" גם באילת

מופע אומנותי משותף של בנות בית הספר למחול במתנ"ס קולייר באילת ומרכז סוזן דלל בתל אביב

 

30 בנות, תלמידות י'-י"ב מבית הספר למחול של מתנ"ס קולייר, בשיתוף מגמת המחול של בית הספר התיכון ע"ש בגין, הציגו בשבוע שעבר מופע משותף עם רקדנים ממרכז המחול המוביל "סוזן דלל", במסגרת התוכנית "נותנים במה", תוכנית לקידום תרבות ויצירה בפריפריה, ביוזמת משרד התרבות והספורט.

הגוף שהוזמן להנחות זו השנה השנייה את התוכנית, במהלכה נחשפים תלמידי המחול של אילת, לכוריאוגרפיים מהשורה הראשונה, הוא מרכז המחול "סוזן דלל" בתל אביב, אשר מהווה חוד החנית בתחום המחול בארץ.

במהלך ארבעה חודשים של עבודה אינטנסיבית, התאמנו מידי סוף שבוע, בנות בית הספר למחול במתנ"ס קולייר עם רקדנים "ממרכז סוזן דלל", על המופע המשותף בהובלה של הכוריאוגרפים, צביקה הייזיקיאס, שירי קפואנו קוונץ, נדב צלנר ומרים קשרמן. את הבנות ליוו שלי שיר, מנהלת בית הספר למחול של מתנ"ס קולייר וסגניתה רויטל לוי סבג, בשיתוף מנהלת בית הספר התיכון ע"ש "בגין", טליה ג'אן ורכז מגמת המחול בתיכון בגין, אלכס רברגר.

זו השנה השנייה ברציפות שהתוכנית מופעלת באילת, בהצלחה רבה. זאת הודות להסכמה משותפת בין ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי ומנכ"לית רשת המתנ"סים, איריס כהן לבין מנכ"ל סוזן דלל, יאיר ורדי והמשנה למנכ"ל סוזן דלל, קלאודיו קוגון, בה נרקם שיתוף הפעולה.

אלי גונן, מנהל מתנ"ס קולייר המלווה את הפרויקט ציין: "התלמידות שלנו קיבלו הזדמנות להכיר מקרוב ולעבוד עם כוריאוגרפים ורקדנים מקצועיים מהשורה הראשונה בישראל. אנו גאים לספר שהכוריאוגרפים מלאי הערכה ושבחים על הרצינות של התלמידות האילתיות ועל איכות עבודתן".

תוכנית "נותנים במה" כוללת פרויקטים חדשים, וחיזוק פרויקטים קיימים, אשר יביאו לקידום משמעותי של התרבות בפריפריה והיצירה המקומית תוך יצירת תנאים אופטימאליים להקמת מוקדי יצירה תרבותית, עצמאית, מקצועית, ואיכותית בפריפריה. גולת הכותרת של התוכנית היא פרויקט שיתופי פעולה אמנותיים ייחודים בין גופי ומוסדות התרבות המובילים בישראל לקבוצות אמנות ויצירה מקומיות. במסגרת הפרויקט מכשירים גופי התרבות המובילים את קבוצות היצירה המקומית, ומצמיחים יחד תוצרי תרבות ישראלית מקומית. התוצרים מוצגים בסיום הפרויקט בפסטיבל "נותנים במה", שמופק על ידי משרד התרבות מידי שנה.

במסגרת התוכנית, מעניקים גופי התרבות המובילים בישראל ליווי מקצועי בתחום אמנויות הבמה לקבוצות אמנים מתחילים בפריפריה עד ליצירת מופע עצמאי בחסות ובמימון משרד התרבות והספורט. לשם כך, פנה משרד התרבות לקאמרי, בית לסין, הבימה, בת-שבע, בת-דור, סימפונט רעננה ומרכז המחול בסוזן דלל, על מנת שיאתרו קבוצות יוצרים מקומיים ברשויות מקומיות בפריפריה, ילוו אותם מקצועית באופן אינטנסיבי עד לשלב יצירת מופע עצמאי. ביה"ס למחול של מתנ"ס קולייר באילת, כאמור, נבחר על ידי מרכז המחול סוזן דלל.

משרד התרבות בשיתוף עיריית אילת מימנו השנה את העבודה המקצועית המשותפת של הצוות ואת ההפקה של המופעים על במות "פיליפ מוריי" באילת ו"מרכז סוזן דלל" בתל אביב.

התגובות הנלהבות של הקהל הרב שצפה בשלושת המופעים, מעידים יותר מכל, על ההשקעה הרבה של כל העוסקים במלאכה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
עדכון
המזרקה המוסיקלית לא תפעל בערב תשעה באב (מוצאי שבת 21.7). בשבוע הבא תחזור המזרקה לפעילות סדירה.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד