עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת זוכה בפרס ראול ולנברג היוקרתי

העיר אילת זוכה בפרס ראול ולנברג היוקרתי (הגדל)

העיר אילת זוכה בפרס ראול ולנברג היוקרתי

 

ביום רביעי שעבר (6.12) הוענק לעיר אילת הפרס היוקרתי להנצחת מורשתו של חסיד אומות העולם ראול ולנברג. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וג'קי פרי גל מנהל מרכז "יד במדבר" וקונסול שוודיה לשעבר, קיבלו את הפרס בטקס יוקרתי אשר התקיים באוניברסיטת תל אביב.

 

אירוע הענקת הפרס התקיים באודיטוריום צימבליסטה, באוניברסיטת תל האביב, בנוכחות מרשימה של שגרירים וחברי הסגל הדיפלומטי של אוסטרליה, בלגיה, ספרד, פורטוגל, ברזיל, ארגנטינה, דנמרק, קנדה, האיחוד האירופי, צרפת, יוון ורוסיה, לצד קבוצה לא מבוטלת של אנשי אקדמיה מהאוניברסיטה העברית ומאוניברסיטת תל האביב. הדוברים המרכזיים בטקס היו שגריר שוודיה בישראל, הגברת אלינור המרשלד וד"ר יואב טטנבאום, סגן הנשיא של IRWF (הקרן להנצחת שמו של ראול ולנברג). השניים ברכו את החתנים ואת הקהל והדגישו את סמליות האירוע, כאשר בימים אלו מציין העולם את יום הולדתו ה -100 של ראול ולנברג ואף ציינו עד כמה רלוונטית מורשתו של ולנברג גם בימנו. מר דני ריינר, מנכ"ל הסניף הירושלמי של IRWF אשר הנחה את הטקס והציג את הקריטריונים על פיהם בחרה הועדה את הזוכים בפרס.

 

העיר אילת קיבלה את הפרס הנכסף לאור פועלו של מרכז "יד במדבר" להנצחת זיכרון השואה והגבורה בניהולו של ג'קי פרי גל אשר במרכזו עומד בגאון פסלו המרשים של "ראול ולנברג". אילת נכנסה לרשימת המועמדים לפרס לאור מכתב אשר שיגר ג'קי פרי גל לפני כ- 10 שנים לקרן ולנברג בניו יורק.

במכתב תאר פרי גל את פועלו של מרכז "יד במדבר" לקידום מורשת ראול ולנברג ותרומתו לעם היהודי בשואה ואף הזכיר כי פסלו של ראול ולנברג מוצב במרכז. כעבור 10 שנים ובאופן מקרי לחלוטין נחשפו חברי ועדת השיפוט של הפרס הנכסף לתמונה שפורסמה באחד מכתבי העת בנושא השואה ובו תמונה של הפסל האמור במרכז "יד במדבר" באילת. הועדה שלחה מכתב בו היא מזמינה את ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ואת מנהל המרכז, ג'קי פרי גל, לקבל את פרס ראול ולנברג.

 

הפרס האמור ניתן בעבור הנצחת שמו ושימור מורשתו של חסיד אומות העולם, ראול ולנברג. מדובר בפרס יוקרתי אשר הוענק לעיר אילת לצד פרופ 'חיים אבניים, פרופ' דינה פורה, מר מקס גרונברג כהוקרה על שימור מורשתו והנצחתו של ולנברג. יצוין כי העיר אילת נבחרה מבין ערים רבות ואחרות אשר מקיימות ומפארות את שמו של ולנברג הן בעשייה חינוכית והן ברחובות אשר קרואים על שמו.

 

 

כל אחד מחתני הפרס קיבל מדליה יוקרתית עם דמותו של ולנברג. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי העניק לקהל נאום בו הוא מספר על העשייה והפעילות הענפה אשר נעשית במרכז "יד במדבר" באילת להנצחת השואה לצד שימור מורשתו של ראול ולנברג. ג'קי פרי גל, מנהל מרכז "יד במדבר" וקונסול שוודיה לשעבר אשר היה מבין המייסדים של מרכז "יד במדבר" התרגש מאוד מהפרס החשוב וסיפר "קיבלתי בחיי כבר מעל 8 עיטורים ופרסים, אך זהו ללא ספק הפרס החשוב והגדול ביותר שקיבלתי בחיי".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד