עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משדרגים את הכניסה המערבית לעיר

משדרגים את הכניסה המערבית לעיר (הגדל)

משדרגים את הכניסה המערבית לעיר-

כיכר , מצפור וואדי כחלק מאתר תיירותי בכניסה העיר

כחלק משיפור חזות פני העיר, פיתוח הכניסה המערבית וסיום עבודות פיתוח המצפור לואדי שחמון, החלו עבודות שדרוג מעגל התנועה ברחוב דרך הרים המוביל לכביש 12.

 

המעגל אשר עוצב על ידי היוצר והאמן אורן כהן ניניו אשר אחראי ליצירות פיסול סביבתי רבות ומגוונות, אשר הוזמנו והוצבו בערים ובאזורים שונים ברחבי הארץ. מעגל התנועה יעוצב בהשראת הטבע הסובב את הכיכר והמאפיין את העיר וסביבתה. מעגל התנועה יכלול פסל גבוה המדמה אלמנטים אשר נלקחו מסמל העיר ובניהם, עוגן, גלים, ים ובראשו כיפה מוארת המשמשת כמזרקה. בתכנון הכיכר הושקעה מחשבה רבה והקפדה על פיסול האלמנטים הסביבתיים שחוברים לטבע דרך השימוש בחומרים אשר ניזונים ממקום הצבתו של הפסל, או בהיפוך מוחלט לשם העצמת הטבע והחלל האורבאני שלצדו. עבודות התכנון הסתיימו והקמת מעגל התנועה עבר לשלב הביצוע כבר ביום ראשון האחרון. בקרוב מאוד תקבל את פני הבאים מנמל התעופה "עובדה" דרך כביש 12, כיכר מרשימה עם תאורה ומזרקה הנשפכת למול המפרץ וההרים ועליה הכיתוב " Welcome to Eilat".

 

הכיכר האמורה משלימה את התכנון הסביבתי הכולל בתוכו את פיתוח האזור כולו ובין היתר כבר הוקם בסמוך לכיכר מצפור הצופה לוואדי דרכו ניתן לראות את מפרץ אילת ואת הרי אדום. חשוב לציין כי האתר כולו הכולל את הכיכר המרשימה, המצפור והוואדי, אשר יחד יהוו אתר ארכיאולוגי, תיירותי ותרבותי המתחבר לשורת אתרים שהוכשרו לאחרונה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שברך על שיתוף הפעולה עם משרד הבינוי והשיכון ציין כי מדובר באתר אשר ישרת את תושבי אילת ואורחיה גם יחד. אגב כך יצוין, כי אין זה הפרויקט הראשון בו מממן המשרד עבודות טיפוח מעבר לעבודות פיתוח וזאת בזכות שיתוף הפעולה הפורה עם העירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
המזרקה המוזיקלית
ימים שלישי, חמישי שישי ושבת מופעי לילה 20:30 | 21:30 שעשועי מים ביום 17:00-20:00
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת

לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד