בצל המצב הביטחוני המסלים, התקיימה בעיר אילת, אליפות אירופה לקבוצות אלופות בברידג'.

בצל המצב הביטחוני המסלים, התקיימה בעיר אילת, אליפות אירופה לקבוצות אלופות בברידג'. (הגדל)

בצל המצב הביטחוני המסלים, התקיימה בעיר אילת, אליפות אירופה לקבוצות אלופות בברידג'.

 

החשש מהסלמה בין ישראל והפלסטינים, לא הרתיע כ-100 אורחים מחו"ל, ביניהם כ-70 שחקני ברידג' מהטובים באירופה וכן חברי ההנהלה הבכירה של התאגדות הברידג' האירופאית, אשר הגיעו למלון המלך שלמה בעיר אילת, כדי להשתתף באליפות אירופה לקבוצות אלופות.

 

ישראל, נחשבת מעצמה, בכל הנוגע לספורט הברידג' ("השחמט של הקלפים"), משחק אסטרטגי מאתגר , המוגדר כספורט מתחום החשיבה ומשוחק בזוגות או בקבוצות. שחקניה הצעירים של ישראל עושים חייל וזוכים בתארים הגבוהים ביותר. למעשה, קפטן נבחרת בתי הספר של ישראל, אורי אסרף, הינו תושב אילת, שחקן ברידג' בכיר בעצמו ואיש עסקים שתורם רבות מזמנו לקידום הברידג'.

בשנה שעברה זכתה נבחרת ישראל הצעירה (עד גיל 26), באליפות אירופה ומכאן בזכות לארח את התחרות השנה בישראל. האירוע התקיים בין התאריכים 15-18/11/12 והעיר אילת נבחרה להיות העיר המארחת.

בשיתוף פעולה בין עיריית אילת שפעלה רבות להצלחת האירוע ובין התאגדות הברידג' הישראלית, התאגדות הברידג' האירופאית, מלון המלך שלמה של רשת ישרוטל ומשרד התרבות והספורט – האירוע עבר בהצלחה יתרה.

למרות החשש מהמצב הביטחוני המסלים, אף אורח לא ביטל את השתתפותו או הקדים את טיסתו. המארחים הישראלים דאגו להרגיע ולשדר "עסקים כרגיל".

עם זאת, 2 הנבחרות שייצגו את ישראל, ביניהם שחקנים בעלי תואר אלופי עולם, לא הצליחו לממש את יכולותיהם, יתכן שבמקרה זה המצב הביטחוני כן השפיע, שכן לכולם בני משפחה באזורים המוגזים. הקבוצה הזוכה הינה קבוצת אלגרה מאיטליה , קבוצה חזקה במיוחד שזוכה כבר בפעם השלישי באירוע זה.

במקביל לאליפות אירופה לקבוצות, נערך גם פסטיבל הברידג' בים האדום, שמושך אליו אלפי שחקני ברידג' מרחבי הארץ ומהעולם. הפסטיבל מתקיים בין התאריכים 15-25/11/12 במלון רויאל ביץ' באילת ושחקני הברידג' האילתים מוזמנים להגיע, לרכוש כרטיס ולהתחיל לשחק.

יו"ר התאגדות הברידג' הישראלית, מר מודי קניגסברג מוסר כי הברידג' מסייע לפתח חשיבה אסטרטגית, תקשורת, ריכוז, עבודה בצוות ועוד. לכן ההתאגדות משקיעה רבות בפיתוח הברידג' במיוחד בקרב האוכלוסייה הצעירה. בכל שנה כ 1,000 תלמידים בגילאי בתי ספר משחקים במסגרת פרויקט "הדור הבא" של ההתאגדות ונוטלים חלק באליפות בתי הספר השנתית, באולימפיאדת הילדים ועוד.

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד