מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שר התיירות באילת

חדשות
11.08.2022

שר התיירות – יואל רזבוזוב, ביקר היום (ה') באילת ועמד מקרוב אחר האתגרים והצרכים של העיר בשיא עונת התיירות בה מתארחים באילת מאות אלפי נופשים. במסגרת הביקור, קיים השר דיון מקצועי עם ראש עיריית אילת – אלי לנקרי בהשתתפות הנהלת העירייה ותאגיד התיירות העירוני וסייר באזור התיירות ולאורך רצועת החוף. במעמד הביקור, בישר השר על התקדמות במגעים עם חברת התעופה wizz air לקו התעופה משדה התעופה "רמון" אילת. 

בדיון מקצועי עם הנהלת העירייה, סקר ראש העירייה בפני השר את האתגרים עמם מתמודדת אילת והדגיש בפניו את הפעולות לשיפור המוצר התיירותי בתשתיות ובתוכן לצד פעולות לגיוון מקורות התעסוקה לטובת צמיחה מאוזנת של העיר. במסגרת שיפור המוצר התיירותי, סקר ראש העירייה את הפרויקטים שעל הפרק בתוכם פארק המים, פארק הטרמינל שיכלול 17 אטרקציות, בית תרבות ופארק ירוק, פארק קרוואנים, מרכז כנסים וירידים, שיפור התשתיות ועיבוי התוכן באירועים ופסטיבלים. ראש העירייה הדגיש את החשיבות בחיזוק שדה התעופה ״רמון״. ״אילת לא יכולה להתבסס רק על תיירות פנים וחייבת חיזוק בתחום״ אמר ראש העירייה ונתן כדוגמא את שנת 2019 אז הגיעו לאילת עם פתיחת שדה ״רמון״ 400 אלף תיירים מחו״ל. את דבריו חיזק סגנו וממלא מקומו – מתן בארי האמון על תחום התיירות והדגיש את החשיבות בחיזוק שדה התעופה רמון וביצירת תוכן איכותי. כאמור בישר השר, כי ישנה התקדמות במגעים עם חברת wizz air במטרה שהיא תפעיל טיסות משדה התעופה רמון.

עוד במסגרת הדיון קיבל השר סקירה לגבי התכנית לפיתוח חוף אילת המיושמת כעת בהובלה של משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית להגנות ים המלח בע״מ (חל״י) כזרוע ביצועית וביצע סיור לאורך רצועת החוף.

שר התיירות – יואל רזבוזוב: ״אילת היא עוגן תיירותי ומשאב חשוב למדינת ישראל. משרד התיירות משקיע מאמצים רבים כדי לקדם את התיירות באילת, כמו שרק לאחרונה העברנו בממשלה החלטה להוספת מאות עובדים זרים למלונאות באילת, זאת כדי שתמלא תפקיד קריטי בהשגת היעד שהצבתי: 10 מיליון תיירים בשנה עד 2030. אנו נמשיך לפעול לפיתוח וחיזוק תשתיות התיירות של אילת כדי לחזק את הכלכלה והתעסוקה באזור, ולקידום מעמדה כעיר תיירות מובילה, אך הדבר חשוב ביותר לכך ולהבטחת חווית תייר הוא השמירה על הניקיון והתחזוקה כדי להבטיח שהנופשים יחזרו לאילת".

לצד ביקור השר, ביקרו בתחילת השבוע באילת גם צמרת משרד התיירות. בפגישה עם ראש העירייה הצהירו השר ומנכ"ל המשרד – דני שחר, כי המשרד שם את אילת במוקד עם פרויקטים גדולים, כדי לפתח את התעסוקה והרווחה הכלכלית של אילת, שרוב תושביה עוסקים בתיירות.

במהלך ביקורם, בחנו צוות המשרד והחמ"ת, השקעות שישפרו את חוויית התיירים, כדי לעמוד בתחרות מול ערי תיירות שכנות. במהלך הביקור סייר צוות המשרד בליווי מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני – יוסי חן בפארק הצפרות, בלגונה המזרחית, שם יוקם אזור תיירותי גדול חדש עם למעלה מ-2,000 חדרי מלון, שיגדילו את ההיצע ויוזילו את המחירים. עוד ביקרו במזרקה המוסיקלית וסוכם על עבודות לשדרוג המקום. עוד במסגרת השקעות משרד התיירות, מתוכננות עבודות באתר המורשת אום רשרש ויתווסף לו תוכן חדשני, שימשוך אליו את המבקרים בעיר וכן המשך פעולות לשיווק אילת בארץ ובעולם.

 

אולי יעניין אותך גם