מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שר הביטחון בביקור באילת

חדשות
06.09.2022

שר הביטחון בני גנץ הגיע היום (יום ב׳) לביקור במועצה האזורית חבל אילות ובעיר אילת ביחד עם סגן שר הביטחון אלון שוסטר וסגן שרת החינוך מאיר יצחק הלוי.
במסגרת הביקור, נפגש עם תושבי המועצה האזורית חבל אילות והערבה התיכונה ביחד עם ראשי המועצה חנן גינת ומאיר צור, ודן איתם בתוכניות הפיתוח של האזור. גנץ הגיע גם לצפות בחווה הסולארית בתמנע, ביקר בבסיס זי"ס העתיד להיות מפונה לצורכי הדיור של אילת, קיים מפגש עם פעילים באילת ופגישה עם ראש עיריית אילת אלי לנקרי.
בסיום הסיור, נאם גנץ בכנס של הסתדרות גמלאי המדינה המתקיים באילת.

מדברי שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ: "היה חשוב לי להגיע בכדי להגיע קודם כל תודה על ההתיישבות שלכם פה, שמבטאת ערכים חשובים בחברה הישראלית. ההתיישבות באילת ובערבה ובמרחבים הקדמיים של המדינה חשובה למדינה – לביטחונה, לשגשוגה ולכלכלתה. המחנה הממלכתי מייצגת את הערכים שנעשים כאן בשטח – שנובעים מאהבת המדינה והחברה. המשימה שלנו היא ליישב 50% מתושבי המדינה בצפון ובדרום. ליצור להם מערכת תעסוקה, חינוך ותשתיות טובות בכדי שיוכלו לחיות ברווחה, ולבטל את המושג "פריפריה" במדינת ישראל שהיא מדינה קטנה ומתקדמת".

מדברי סגן שר הביטחון אלון שוסטר: "אנחנו מרגישים מחויבות לחלוצים שחיים בספר ובקצוות הארץ.
נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי לחזק את האזור בתחומי ההתיישבות, הכלכלה, החקלאות, החינוך והביטחון. משימתנו היא גם כאן לייצר מציאות אופטימית ולהשיב את תחושת התושבים הותיקים שמפעל חייהם ימשיך לדור הבא ולחזק את רוח הצעירים שמבקשים לבנות את ביתם בחבל ארץ היפהפה״.

מדברי סגן שרת החינוך מאיר יצחק הלוי: שמחתי לקחת חלק ולסייר יחד עם שר הבטחון וסגן שר הבטחון בבסיס חיל הים באילת. התרגשנו לראות שההחלטה לצמצום שטח בסיס חיל הים באילת עליה עמלתי שנים רבות מתבצעת הלכה למעשה. אני מודה לשר הבטחון על התערבותו והחלטתו הסופית בנושא. השטח המתפנה יעמוד לטובת צרכיה של העיר אילת ויסייע לפיתוח העיר.״

מדברי ראש עיריית אילת, אלי לנקרי: ״התכנסות בסיס חיל הים ופינוי החלק המערבי היא בשורה נהדרת לעיר אילת, לתושבים ולנופשים. פעולה חשובה זו לאחר תהליך ארוך שנים תאפשר פינוי רצועת חוף נוספת לטובת הציבור לצד המשך התפתחות העיר אילת וצמיחה שלה״. ראש העירייה הודה לשר הביטחון וסגן ראש הממשלה – בני גנץ על קידום ההחלטה והוצאתה אל הפועל וכן לסגן שרת החינוך – מאיר יצחק הלוי על הובלה משותפת של התהליך כראש העירייה לשעבר״.

מדברי ראש המועצה האזורית חבל אילות, ד"ר חנן גינת: ״אני מודה לשר הביטחון על הביקור בערבה הדרומית. השיח המשותף חשוב לקידום מנועי צמיחה בחבל אילות – אזור מדברי של התיישבות חלוצית שהוא השוליים הגיאוגרפיים של המדינה, ודווקא בגלל זה יש לחזק אותו ולתמוך בו.״

אולי יעניין אותך גם