מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שירות "מים חיים" לאזרחים ותיקים

חדשות
08.02.2022

כחלק מטיפול באזרחי העיר הוותיקים בדגש על אזרחים חסרי עורף משפחתי, מציעה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים בשיתוף "עין נטפים" – תאגיד המים העירוני, שירות "מים חיים", המאפשר מעקב אחר נתוני צריכת המים היומית. במקרה שאין צריכה או שצריכת המים נמוכה מהרגיל, תועבר התרעה לאגף לשירותים חברתיים. עוד במסגרת הטיפול באזרחים הוותיקים, מקבלים בימים אלה כ – 370 אזרחים ותיקים חסרי עורף משפחתי, שמיכת חורף וכרית חימום לימים הקרים.

שירות "מים חיים" שמציעה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים בשיתוף תאגיד המים העירוני מאפשר כאמור למי שמצטרף לשירות – מעקב אחר נתוני צריכת המים היומית. במידה ואין צריכה או שהצריכה נמוכה במיוחד מהרגיל, מועברים הפרטים לאגף לשירותים חברתיים לטובת בדיקה פרטנית מול התושב. עו"ס פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים מציינת, כי כך ניתן יהיה לזהות מצוקה חלילה של התושב ומתן מענה מהיר זאת לצד קשר שבועי שמקיימים העובדים הסוציאליים עם מטופליהם בדגש על קשישים עריריים. יודגש, כי השירות אינו אוטומטי ונדרש לבקש את השירות – ללא עלות.

באגף לשירותים חברתיים מטופלים כאמור כ – 370 אזרחים ותיקים חסרי עורף משפחתי. לצד קשר שוטף עם העובדים הסוציאליים, מציע האגף מגוון שירותים ומענים תומכים כמו "קהילה תומכת" – שירות המעניק מגוון שירותים בקהילה כמו לחצן מצוקה, שירותים רפואיים, פעילות חברתית ושירותי תיקונים באמצעות אב בית. השירות מותנה בהסכמת הוותיק. "חיישני נפילה" – מיזם משותף עם "יד שרה" שמטרתו חיבור לחיישני נפילה המאפשרים זיהוי נפילה בביתו של הוותיק. תעסוקה ניידת למרותקי בית והמיזם המשותף כאמור לתאגיד "עין נטפים" – פרויקט "מים חיים" המיועד לבודדים חסרי עורף משפחתי המתגוררים בגפם ונתנו הסכמתם לקחת חלק במיזם זה.

בנוסף מפעיל האגף מיזמים משותפים עם החוג לעבודה סוציאלית בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, במסגרתו משתלבים הסטודנטים בפעילות עם האזרחים הוותיקים הבודדים. שיתוף פעולה נוסף מתקיים עם בנות השירות הלאומי במסגרת פרויקט "והדרת" במסגרתו מתקיים קשר שבועי עם האזרחים הוותיקים. לצד אלה מתקיימות מחוות ושיתופי פעולה עם מחלקת ההתנדבות בעירייה, עם המתנ"סים הקהילתיים ועם בני הנוער מתנועות וארגוני הנוער השונים.

 

אולי יעניין אותך גם