מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

שומרים על המפרץ

חדשות
25.07.2022

250 בני נוער מצרפת המתארחים באילת במסגרת פעילות החוויה הישראלית, חברו ביום שישי האחרון (21.7), לקבוצת הנוער ״משמר החופים" שהקימה עיריית אילת, וביחד עם נוער "שומרי המפרץ", יצאו למבצע ניקיון והסברה משותף בחופים. עיקר הפעילות עסקה בנושא השלכות השימוש בפלסטיק בחופי אילת וכן באיסוף וניקיון החופים מפלסטיק ובדלי סיגריות. 

אל משמר החופים ונוער שומרי המפרץ הצטרפו כאמור, 250 בני נוער מתנדבים מצרפת כחלק מפעילות של חברת התיירות החינוכית ״החוויה הישראלית", חברת בת של הסוכנות היהודית, ובמימון ארגון FSJU ישראל. כל זאת בשיתוף היחידה לאיכות הסביבה בעיריית אילת וארגון Ocean Citizen הפועל להגברת המודעות לחשיבות הימים והאוקיאנוסים לכדור הארץ. יחד הם סיירו בחופים וקיימו פעילות הסברה וניקיון משותפים בתקופה בה החופים מלאים ברוחצים.

עמוס חרמון, מנכ"ל חברת 'החוויה הישראלית' אמר:  ״שמחנו לראות את ההתגייסות האדירה של בני הנוער מצרפת לניקוי החופים ברחבי אילת יחד עם חבריהם הישראלים. דווקא בעידן של משבר האקלים, לים בריא תפקיד מפתח בהתמודדות – הוא המזגן שלנו, מייצר חמצן עבורינו, סופח גזי חממה מזיקים, מספק מזון, משמש מקור לתרופות, לחינוך לתיירות ולנופש ועוד. לכן, המשימה שלנו היא לשמור עליו ולדאוג שיהיה נקי ובריא, וכהתחלה – לשמור על חופים נקיים מאשפה ופסולת, זה בידיים שלנו. אני בטוח כי המשתתפים למדו ויעבירו את המסר המרכזי – את הפסולת שאנחנו מייצרים צריך לקחת למתקני האשפה השונים ולא להשאיר אותה בחוף".

ראש העירייה – אלי לנקרי ברך על הפעילות וציין, כי העיר אילת התברכה בנוער נפלא הגדל על ערך הנתינה. במסגרת זו ובהתאם להנחיית ראש העירייה מועסקים 20 בני נוער במהלך הקיץ המסייעים בשמירה על החופים במהלך ימי הקיץ העמוסים, ומהווים את משמר החופים.

אולי יעניין אותך גם