מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ראש העיר קבע – באילת לא תתקיים קבורת סנהדרין

חדשות
20.12.2022

על רקע שינויי הקבורה בבית העלמין לקבורה במכפלות וסנהדרין, כינס ראש העירייה – אלי לנקרי את צוותי ההנדסה בעירייה ואת נציגי המועצה הדתית, כדי לדון בענייני הקבורה. ראש העירייה הבהיר, כי באילת לא תתקיים קבורת סנהדרין (קבורה בקומות) והנחה את כל הגורמים, כי בכל תכנון עתידי, תובא בחשבון רק קבורת שדה (קבורת יחיד). יו״ר המועצה הדתית – חיים עמר ברך על ההחלטה וביחד סוכם על צוות משותף של העירייה והמועצה הדתית, שיפעלו ליישם את ההחלטות בהתאם.

קבורת סנהדרין אשר נהוגה בבתי עלמין ברחבי הארץ והעולם, מאפשרת קבורה בקומות וזאת בכדי לחסוך בעתודות קרקע. בשנה החולפת דנה ועדת רשות הרישוי במינהל ההנדסה בעיריית אילת, בנושא קבורת הסנהדרין בבית העלמין באילת, זאת לבקשת המועצה הדתית ואף הוקצו  קרקעות והחלו להיבנות חלקות לקבורת סנהדרין. בתחילת השבוע (א') כינס ראש העירייה – אלי לנקרי את חברי המועצה הדתית בראשות יו"ר המועצה – חיים עמר, נציגיהם ואת חברי ועדת רשות הרישוי במינהל ההנדסה, ובהנחייתו תבוטל כאמור קבורת הסנהדרין, אף שהותרה בהחלטת ועדת הרישוי. עוד הנחה ראש העירייה לקיים דיון בו ייקבע, כי בכל תכנון עתידי של בית העלמין, לא תותר צורת קבורה זו. "באילת קיימות מספיק עתודות קרקע ואנו לא נדרשים לקבורת סנהדרין, עדיין יש ביכולתנו לשמור על כבוד הנפטרים ולאפשר ליקיריהם מקום ראוי", ציין ראש העירייה. יו"ר המועצה הדתית – חיים עמר, בירך וחיזק את ידו של ראש העירייה על המהלך שמטרתו לשמור על כבוד הנפטרים בקבורה כפי שהתבצעה מאז ומתמיד. במקביל לאמור ביקש ראש העירייה מסגניתו ומחזיקת תיק ההנדסה – עו"ד סימה נמיר, לפעול לפיתוח עתודות קבורה חדשות עבור בית העלמין באילת, על מנת להמשיך ולאפשר קבורת שדה כפי שהיה נהוג עד כה, וכן להסדיר את כביש הכניסה ולבצע שדרוגים נוספים לבית העלמין.

אולי יעניין אותך גם