מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

צואת כלבים אוספים ולא נקנסים

חדשות
24.01.2023

אכיפה מוגברת כנגד אי איסוף צואת כלבים הוגדרה כיעד עירוני באכיפה לשנת 2023. במסגרת זו הנחה ראש העירייה – אלי לנקרי את כל יחידות האכיפה לבצע מבצעים יזומים לצד האכיפה השוטפת, במהלכם פוקדים כל יחידות האכיפה את הפארקים בבקרים ובהתאם לפניות תושבים המתקבלות במוקד העירוני. מתחילת השנה ניתנו כבר למעלה מ – 100 דו"חות. 

לצד עשרות מתקני "שקי קקי" הפזורים בפארקים ברחבי העיר וערכות אישיות עם גלילי שקיות שחולקו על ידי הווטרינר העירוני לבעלי כלבים, הגדיר כאמור ראש העירייה את האכיפה כנגד אי איסוף צואת כלבים, כאחד משלושת יעדי האכיפה לשנת 2023 לצד וילות עסקיות ורוכלות בטיילת ובנוסף ליעדים המשותפים עם משטרת המרחב. במסגרת זו הונחו כל יחידות האכיפה לפתוח את היום באכיפה מוגברת בפארקים הציבוריים ובמהלך היום. 

לטובת האכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים גויסו כאמור כל יחידות מינהל תפו"ח בעירייה, ביניהן סל"ה – סיירת למען התושב שהקימה העירייה לפני שנה ומונה 12 פקחים במסגרתה ישנו פקח קבוע לכל אזור בעיר. לצדם מבצעים אכיפה גם השיטור עירוני, סיירת תיירות, ואגף השירות הווטרינרי שאוכף שוטטות כלבים. בנוסף, צוות המשל"ט העירוני המשמש מוקד צופה למערך המצלמות העירוני, הונחה גם כן להגביר ערנות באזורים בהם מותקנות מצלמות בדגש על הפארקים והגנים הציבוריים תוך הכוונת הצוותים בשטח, למקרים בהם יאותרו כלבים. גובה הקנס הינו 475 ₪ בגין אי איסוף צואת כלבים ו 500 ₪ בגין שוטטות כלבים.

כידוע בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני לאילת, אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה. חובה נוספת החלה על בעלי הכלב הנה באיסוף צואת כלבו, חובה שאינה מתממשת כאשר הכלב משוטט ללא בעליו. ראוי לציין, כי כלב משוטט בעל שבב אלקטרוני המאפשר זיהוי של בעלי הכלב, מצולם במקום וברירת קנס בגובה 500 ₪ נשלחת בדואר רשום לבעלי הכלב.

 

אולי יעניין אותך גם