מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

עיריית אילת מגבירה אכיפה כנגד חניה לילית בחופים

חדשות
06.07.2022

על רקע העומסים הצפויים במהלך הקיץ במעבר לסיני ובעיר אילת, מרחיבה עיריית אילת את איסור חניית הלילה לאורך רצועת כל החוף הדרומי כולל רחבות העפר. זאת על מנת להשאיר את החניות פנויות לתושבי העיר, לנופשים בה ולבאי החופים. איסור החניה חל מהשעה 24:00 ועד 7:00 בבוקר. חניה לילית תגרור אחריה קנסות וגרירות. לרשות העוברים לסיני העמידה העירייה חניון לטווח ארוך, ללא עלות בשטח הצפוני של שדה התעופה הישן. החל מה 1.8 תעלה חניה 25₪ ליום.

יצוין, כי במשך חודשים ארוכים מאז נפתח מעבר הגבול,  החנו אלפי היוצאים לסיני את רכביהם לאורך רצועת החוף, בשטחי העפר ואפילו בשכונות העיר ובמעברי החירום, ובכך חסמו את חניות התושבים והנופשים בה, פגעו באיכות החיים של תושבי אילת ואורחיה, ואף סיכנו אותם. זאת ועוד, מאז סגירת שדה דב, התגברו עומסי התנועה באילת, שכן ההגעה בטיסה הפכה ארוכה ומסורבלת, וכתוצאה מכך הנופשים מעדיפים להגיע לעיר ברכבם הפרטי.

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, אשר התריע בנושא פעמים רבות בפני משרד התחבורה ואף הניח פתרונות יצירתיים לבעיה המתגברת, לא קיבל מענה ונאלץ לפעול באופן עצמאי. ״חובתנו לדאוג בראש ובראשונה לבטיחותם ורווחתם של 68 אלף תושבי העיר וכ- 3 מיליון תיירים ונופשים המבקרים בה מידי שנה. לשמחתנו, כבכל שנה אילת מלאה בקיץ עד אפס מקום ולא יעלה על הדעת שהיוצאים לסיני יחסמו את המדרכות והשבילים, וישתלטו על החניות אשר נועדו לרווחת תושבי העיר והנופשים בה. אני מבקש מהיוצאים לסיני לכבד את דרישותינו ולנהוג על פי הכללים בתחומנו, ומאחל להם חופשה נעימה ובטוחה".

כאמור, חניה של העוברים לסיני תותר רק בחניון לטווח ארוך הממוקם בשטח הצפוני של שדה התעופה בכניסה לעיר. איסור החניה בלילה יהיה לאורך כל רצועת החוף הדרומי ממעבר הגבול ועד לנמל אילת וברחבות העפר מול שמורת האלמוגים וסמוך לפארק המים כולל הכניסה לנחל שלמה. על מנת להקל על העוברים לסיני, צפויה רשות שדות התעופה (רש״ת) המפעילה את מעבר הגבול טאבה, להפעיל שאטלים מהחניון אל מעבר הגבול, כפי שעשתה בחג פסח האחרון. על כך ניתן להתעדכן ישירות מול רש״ת / מעבר הגבול.

אולי יעניין אותך גם