מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מחזקים את הקשר עם אוקראינה

חדשות
09.11.2021

שגריר אוקראינה בישראל – איבגן קורניצ'וק ביקר השבוע באילת ונפגש אתמול (א') עם ראש העירייה – אלי לנקרי. השניים שוחחו על חיזוק היחסים בין אוקראינה לאילת ועל שיתופי פעולה בתחומי תיירות, אקדמיה, אנרגיה מתחדשת ומסחר. בנוסף , התעניין השגריר בכיווני ההתפתחות של העיר אילת בשנים הקרובות ובהתמודדות עם הקורונה.  

השגריר המכהן כשנה בתפקידו ביקר כאמור בסופ"ש האחרון ביחד עם משפחתו באילת ואף צלל בשמורת האלמוגים. במהלך הפגישה בין שגריר אוקראינה לראש העירייה ציין השגריר, כי לא מדובר בביקור הראשון שלו באילת ושהוא עוקב בדריכות אחר ההתפתחות של העיר. ראש העירייה סקר בפני השגריר את מאפייניה של העיר אילת, ייחודיותה ועל הפרויקטים הגדולים שנמצאים בביצוע, בתוכם פיתוח מתחם שדה התעופה הישן, קריית ספורט בינלאומית, מרכז קונגרסים, מתחם גולף ועוד. עוד עדכן ראש העירייה בעניין הפרויקטים של עיר חכמה ופיתוח תעשייה למזון מהים והזמין את השגריר לאירועים הבינלאומיים הצפויים להתקיים בחודשים הקרובים, ביניהם, אליפות העולם בגיימינג ותחרות מיס יוניברס. "לאילת ואוקראינה קיים קשר חזק במיוחד. אשמח שנשתף פעולה ונהדק את היחסים ונצליח לקדם תיירות לשני הכיוונים" הדגיש ראש העירייה. השגריר הסכים וציין, כי אוקראינה הצטרפה ל-19 מדינות אירופאיות המאפשרות מעבר של ישראלים עם תו ירוק, עובדה המאפשרת מעבר תיירים קל יותר. בנוסף, הציע השגריר להדק יחסים עם העיר מקולאייב שבאוקראינה לצורכי מסחר, פיתוח אקדמיה הייטק, ספנות ותיירות. "אני רואה את השינויים וההתפתחות שעוברת העיר אילת והקשר עם העיר מקולאייב הוא בעל פוטנציאל גדול ויכול לתרום לשני הצדדים" ציין השגריר. ראש העירייה ביקש לבחון את הדברים וליצור קשר עם ראש עיריית מקולאייב כדי לבסס ולגלות את הפוטנציאל היחסים.

השגריר בירך את ראש העיר על האירוח ועל הסקירה וציין, כי היחסים בין ישראל ואוקראינה ממש טובים וקיים פוטנציאל גדול להידוק היחסים ושיתופי הפעולה זאת בשל הקשר היהודי העמוק בין המדינות. "אנו נשמח לקדם פרויקטים משותפים עם אילת ואף לשתף ידע" אמר השגריר. ראש העירייה הודה לשגריר על הביקור וציין, כי אילת תשמח לשתף פעולה בכל התחומים בהם לאילת קיים יתרון יחסי כמו חקר הים, אנרגיה מתחדשת, התפלת מים, חקר המדבר וכמובן תיירות. לצד זאת ציין ראש העירה, כי הוא ישמח לראות בקרוב, מטוסים מאוקראינה נוחתים בשדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון".

אולי יעניין אותך גם