מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

מגבירים אכיפה כנגד עבירות איכות חיים

לקראת חג הפסח, התכנס פורום האכיפה העירוני בהובלת ראש העירייה – אלי לנקרי ומפקד משטרת מרחב אילת – נצ"מ משה פינצי, לדון בענייני העיר הבוערים, ביניהם המשך הגברת האכיפה כנגד וילות רועשות במיוחד במהלך חג הפסח. ראש העירייה הנחה את כל הגורמים להגביר אכיפה כנגד וילות שיהוו מטרד ויפגעו באיכות חיי הדיירים הסמוכים, לרבות שימוש בכל האמצעים העומדים לרשות העירייה, שיוכלו להגיע עד לכדי ניתוק תשתיות.

בפתח הדיון הדגיש ראש העירייה את החשיבות בשמירה על איכות חיי התושבים בדגש על מטרדי רעש  מווילות מושכרות. ראש העירייה הנחה כאמור על הגברת האכיפה כנגד וילות רועשות במיוחד בימי החג לצד אכיפה יזומה. מפקד השיטור העירוני – פקד אוהד רצון עדכן, כי בכל עת מתבצעים ביקורים יזומים של השיטור העירוני הכולל שוטר ופקח עירייה בווילות המוכרות, במסגרתם מתריעים הצוותים בפני הנופשים לגבי חוק הרעש. במקרה של עבירות רעש ניתנים כמובן קנסות לרבות הגשת כתבי אישום בגין שימוש חורג והוצאת צווי איסור שימוש בווילות המפרות צו שיפוטי. עוד ראוי לציין, כי בכל ביקור של השיטור העירוני בווילה רועשת מועבר במקביל דיווח לשלטונות המס ולמינהל ההנדסה בעירייה להכנת תיק פיקוח והגשת כתב אישום בהתאם.

מפקד המשטרה, הדגיש כי לצד טיפול בעבירות רעש, מתבצעת גם אכיפה כנגד עבירות פליליות הנגזרות מהאירוע כמו סמים, זנות, אלימות וכיו״ב, כל זאת על מנת לשמור על שלומו ובטחונו של הציבור ולהבטיח את הטיפול בתופעות המטרידות את האזרח מידי יום.

יודגש, כי השכרת נכס (וילה/דירה) למטרת נופש בשכירות על בסיס יומי שלא לצורכי מגורים מהווה עבירה פלילית על פי חוק התכנון והבניה, בשל השימוש החורג הנעשה בנכס. פעולות האכיפה הינן בגין הקמות רעש ושימושים חורגים בהתאם לחוקי עזר עירוניים וחוקי התכנון והבניה ויכולים להגיע עד לכדי ניתוק תשתיות והוצאת מיטלטלין בהתאם לסעיף 254 לחוק במקרים של הפרות צו שיפוטי.

אולי יעניין אותך גם