מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

יש ראש עיר לאילת

חדשות
11.08.2021

בבחירות מיוחדות לראשות העיר אילת, שהתקיימו אתמול (ג') נבחר אלי לנקרי לראשות עיריית אילת ברוב של 44.7% שהם 6,104 קולות מתוך 13,893 מצביעים בפועל. אחוז ההצבעה הסופי הוא 25.41% שהם 13,893 בעלי זכות הצבעה מתוך 55,064 בעלי זכות הבחירה.

לאחר ספירת כל הקולות, שעה אחרי חצות הלילה, נרשם כאמור ניצחון לאלי לנקרי, המכהן כראש עיריית אילת בפועל ומי שכיהן כסגן וממלא מקום ראש עיריית אילת ב 18 שנים האחרונות. להלן תוצאות ההצבעה: 6,104 קולות לאלי לנקרי (44.7%), 5,627 קולות לגבריאל קדוש (41.2%), 947 קולות להדס מילוא (6.9%), 968 ליעקב קיסוס (7.1%).

אתמול, יום שלישי, ב' באלול התשפ"א, 10.8.2021 התקיימו בחירות מיוחדות לראשות עיריית אילת, בעקבות פקיעת כהונתו של ראש העיר הקודם – מאיר יצחק הלוי עם מינויו כחבר כנסת. לאחר הבחירות, תימשך הכהונה עד למועד הבחירות הארציות לרשויות המקומיות, שאמורות להתקיים ב 31.10.2023. 13,893 תושבי העיר מתוך 55,064 בעלי זכות הצבעה באילת (מגיל 17) הצביעו ב-89 קלפיות מתוכן שתיים ייעודיות לתקופת הקורונה בהן הצביעו מאומתים ומבודדים. מכיוון שמדובר בבחירות מיוחדות לא הוצבו קלפיות בבסיסי צה"ל. יחד עם זאת חיילים הורשו לצאת הביתה כדי לממש את זכותם ולהצביע בכפוף לאישור המפקדים.

אלי לנקרי, ממלא מקום ראש עיריית אילת משנת 2004 וראש העירייה בפועל מאז נבחר מאיר יצחק הלוי לכנסת. תושב העיר 59 שנים, בן לוותיקי העיר, נשוי לנעמי, אב לשלושה וסב ל-11. בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון בנגב והאוניברסיטה הפתוחה, בוגר לימודי ספנות ונמלים באוניברסיטת חיפה. שימש כמנהל חברת דיזנגוף (צים) באילת במשך 12 שנים וכסגן וממלא מקום ראש עיריית אילת 18 שנים. כסגן ראש העיר הוביל במהלך השנים את תחומי הכלכלה, התיירות, התעסוקה והחדשנות בעיר אילת. שימש כיו"ר תאגיד התיירות העירוני, יו"ר דירקטוריון המנהלת המשותפת של עיריית אילת והמועצה האזורית חבל אילות, יו"ר הוועדה העירונית לבטיחות בדרכים ויו"ר הוועדה לשמירה על הפטור ממע"מ.

בין הישגיו המשמעותיים במהלך כהונתו הארוכה, הובלת ההבראה הכלכלית של עיריית אילת, השבת הטבת המס לתושבים ושמירה מתמשכת על הפטור ממע"מ. הוביל את התוכניות לגיוון והרחבת מקורות התעסוקה באילת עם פריצת דרך אדירה בתחומי הביוטכנולוגיה, החקלאות הימית, אנרגיות מתחדשות, היי טק ותעסוקה מרחוק. הוביל את התוכניות התחבורתיות הגדולות של העיר אילת, בתוכן הקמת שדה התעופה החדש, תכנון קו הרכבת לאילת, שדרוג כביש הערבה והפיכתו לכביש מהיר דו מסלולי ובטוח, והרחבת כביש עוקף מערבי. הוביל את אילת להיות העיר החכמה מספר 2 בישראל באמצעות מהפכת החשמל, והפיכתה של אילת למובילה בעולם עם ייצור של כ- 90% מצורכי האנרגיה שלה מאנרגיית השמש. קידם את התיירות בעיר ואת המוצר התיירותי, מיתג את אילת כעיר ספורט בינלאומית באמצעות תשתיות תיירותיות ועשרות אטרקציות, פסטיבלים, טורנירים ואירועים שיזם. צירף את אילת לארגון ערי המפרץ היפות בעולם וארגונים בינלאומיים נוספים. יזם והוביל את הקמת הפארק המרכזי, המזרקה המוזיקלית הגדולה בישראל, קריית הספורט ופרויקטים נוספים. הקים את המכון להתפתחות הילד וקידם את השירותים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים הקרובה לליבו. פעל להקמת מעון ניצן והוביל להרחבתו. התמקד בטיפול בכלכלת העיר אילת בתקופת משבר הקורונה והגה את תכנית האי הירוק כפיילוט ייחודי ברמה הבינלאומית.

היום עובר אלי לנקרי לקדמת הבמה, ומתחייב להמשיך להתמודד עם האתגרים של העיר אילת ומימוש הפוטנציאל האדיר שלה עם עשרות תכניות לביצוע, ביניהן הסכם גג לבניית 6,000 חדרי מלון ו 10,000 יחידות דיור נוספות, תכנית לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה, תכניות תחבורה, תכנית לעצמאות אנרגטית, תכנית לגיוון מקורות התעסוקה וגם התכנית החזונית שהוא הגה – תכנית "השער הדרומי" שתהפוך את אילת למרכז תחבורה לוגיסטי עולמי.

לתושבי אילת הוא מבטיח לפעול להשלמת שדרוג כביש 90 לכביש דו נתיבי עד לצומת הערבה עד 2025. להשלים את פרויקט הרכבת לאילת. לפעול לפיתוח נמל אילת כולל פינוי רצועת החוף הדרומית לתיירות והשלמת אזור סחר חופשי מלא במסגרת הסכמי השלום עם מדינות המפרץ. תוספת מיידית של 1,600 משרות חדשות בעיר ועוד 13,000 משרות חדשות עד 2030 בתחומי הלוגיסטיקה, הטכנולוגיה והנמל הימי. להשלים את מהפיכת החשמל ל- 100% עצמאות אנרגטית של העיר באמצעות שדות סולאריים, גגות סולאריים ועידוד התושבים. צפי להוזלה משמעותית במחירי החשמל בתוך 4 שנים מהיום.

בתעסוקה הוא ימשיך לפעול להפיכת אילת למרכז עולמי לביוטכנולוגיה וחקלאות ימית כולל הקמת פארק לתעשיות מזון מן הים. היעד: 1,000 משרות חדשות בתחום עד 2026. הקמת האיירפארק, פארק לטיפול ולתחזוקת מטוסים בשדה התעופה עובדה ובשדה התעופה רמון. הפארק יחל לפעול כבר בדצמבר 2021 ובתוך שנים אחדות יעסיק כ- 800 עובדים חדשים. ימשיל לפעול להפיכת אילת למרכז לוגיסטיקה עולמי לחברות ענק בינלאומיות, במסגרת היותה עיר עם נמל ימי ועם נמל אווירי בינלאומי. ימשיך לפעול להקמת מרכז החדשנות בטרמינל הישן של העיר ומיזם התעסוקה מרחוק באמצעות האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעיריית אילת.

בתיירות ימשיך עם יישום התכנית לפיתוח רצועת החוף בהשקעה כוללת של 800 מיליון ₪. עוד יקדם את הקמת מרכז הכנסים הבינלאומי, ישלים את בינוי קריית הספורט הבינלאומית, יפעל להחזיר ולהרחיב את טיסות הלואו קוסט הישירות לאילת, יאיץ את הקמת פארק האטרקציות הגדול של אילת בשטח שדה התעופה הישן, ויקדם הקמה ושדרוג המלונות באילת. כבר בימים אלה נבנים קרוב ל- 1,000 חדרי מלון חדשים, ומתוכננים עוד 3,000 חדרי מלון חדשים בשדה התעופה הישן וסביב הלגונה המזרחית.

כך ימשיך לפעול גם בחינוך לשיפור ההישגים וקידום המצוינות כולל קידום למידה חדשנית, הקמת מוסדות לימוד והשכלה, קידום לימודי המדעים ועוד. בתרבות ימשיך לפעול לקידום תרבות עירונית כמחוללת תיירות לצד קידום אירועי תרבות שמארחת העיר אילת. עוד ימשיל לפעול לדבריו עבור הגיל השלישי עם הקמת מרכז דיור מוגן חדש, בית אבות ועוד. בתחום הבריאות יפעל לשפר את התשתיות בבית החולים "יוספטל", להרחיב את השירותים ולקדם תיירות מרפא באילת. עוד ימשיך לפעול לקידום ההתחדשות העירונית בשכונות ובלב העיר.

בתחומי איכות הסביבה ציין כי ימשיך את המאבק החשוב בהסכם קצא"א להבטחת השמירה על הים והסביבה הטבעית של אילת, ימשיך לפעול להקמת מתחם ומפעל לטיפול בפסולת בהשקעה של יותר מ- 100 מיליון ₪, לקדם את הבנייה הירוקה וההתייעלות האנרגטית של העיר ולהמשיך לשמור על משאבי הטבע הנדירים של אילת.

 

אולי יעניין אותך גם