מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה והטרור

חדשות
25.04.2023

אלפי תושבי אילת התייחדו הערב (ב') עם זכר הנופלים בעצרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה והטרור, שהתקיימה באנדרטה העירונית לזכר בני ובנות אילת הנופלים. דקת הדומייה פילחה את לב כולם, בני המשפחות השכולות, תושבים, מפקדים, חיילים ובני נוער רבים, שהתייחדו עם זכרם של 87 חללי מערכות ישראל מקרב בני ובנות אילת ו – 21 חללי פעולות האיבה והטרור. במסגרת הטקס הדליקו חניכי תנועות הנוער נרות כמספר הנופלים.

את הדגל הורידה לחצי התורן, ריקי והבה אלמנתו של עזר אליעזר (זי'קו) והבה ז"ל, בן 36 בנופלו. את לפיד הזיכרון הדליק נוריאל אלישע, אחיו של סמל גבריאל אלישע ז"ל בן 27 בנופלו. קדיש הקריא תמיר לוי סבג – אחיו של סגן משנה רון לוי סבג ז"ל. תפילת אל מלא רחמים הקריא אהרון אקרמן, מנהל הגרעין התורני "אל עמי". תפילת יזכור הקריא ד"ר דרורי גניאל. נשא דברים בשם ארגון יד לבנים, מיקי ירקוני – יו״ר סניף אילת ואביו של שוטר משמר הגבול – שמואל שמוליק ירקוני ז״ל בן 20 בנופלו.

בנאומו הערב אמר ראש העירייה – אלי לנקרי: "תקומתנו חסרת התקדים לאחר 2000 שנות גלות, מלמדת על מסירות הנפש של הנופלים ועל הקשר ההדוק והבלתי ניתן לניתוק בין העם שלנו לארץ הזאת. הקורבן הוא עצום וכאב האובדן חוצה את ישראל אבל לא מחלק אותה; הוא מזכיר לנו כי תקומתנו וחירותנו, בביתנו הלאומי, במדינתנו העצמאית, תלויות בהמשך בניית עוצמותינו, באחדות העם ובאהבת חינם. כולנו יחד, בשורות חסרות וכרקמה אנושית אחת, שואבים עוצמה ממעשי הגבורה, נזכרים בעלות הגבוהה של חירותנו בארצנו וכואבים את מחירו הכבד של הקורבן, של הפצועים, אשר נושאים על גופם ונפשם את אימת המלחמות, של החטופים והנעדרים שכולנו מייחלים לשובם, של הבנים והבנות שנקטפו ולא ישובו עוד, ושל המשפחות, שחרב עליהן עולמן". בפניה למשפחות הוסיף ראש העירייה: "תושבי אילת ואני מרכינים ראש, מוקירים את תעצומות נפשכם ומתייחדים יחד אתכם, בחרדת קודש ובלשון כבדה. לעד נזכור את עוז רוחם ומסירות נפשם של בני ובנות אילת, יקיריכם, יקירנו, יקירי האומה כולה".

את זר העיר הניח ראש העירייה – אלי לנקרי, את זר יד לבנים הניח מיקי ירקוני – יו"ר יד לבנים אילת, את זר נפגעי פעולות האיבה הניחה מרים בוסקילה – אלמנתו של רפאל בוסקילה ז"ל, את זר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל הניחה יהודית חיות – אלמנתו של צוקרמן גיורא ז"ל, את זר כוחות הביטחון הניח סנ"צ משה קארדי – מ"מ מפקד משטרת מרחב אילת. לאחר הטקס הוזמנו בני הנוער לשיח מורשת עם סא"ל טל איגליצקי שסיפר את סיפורו האישי ממבצע "צוק איתן" והציבור כולו הוזמן לערב שירי לוחמים במתנ"ס קולייר.

אולי יעניין אותך גם