מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

העירייה אוכפת את הסדרי החניה

חדשות
29.09.2022

1,861 דו״חות ניתנו בסמוך לחג ראש השנה ובמהלכו (23-27.9) בגין חניה שלא כחוק. ברובם העוברים לסיני, שחנו בניגוד לתמרורים המורים על איסור חניה לילית לאורך רצועת החוף הדרומית, ברחבות העפר ובשכונות העיר. במקום להחנות את רכביהם בחניה לטווח ארוך, שהכשירה עיריית אילת בעיקר עבורם בשטח הצפוני של שדה התעופה הישן, חנו העוברים לסיני ברחבי העיר ותפסו חניות של תושבי העיר ואורחיה. לצד הקנסות נגררו 67 רכבים שהפריעו לתנועה וחסמו צירים או מעברי חירום. ראוי לציין, כי במהלך החג עברו לסיני למעלה מ 20,000 איש, רובם חנו כחוק.

ראש עיריית אילת – אלי לנקרי: ״שמחתי להיווכח, כי חלק ניכר מהיוצאים לסיני מכבדים את החוק והסדר ומחנים את רכבם בחניון הענק שהסדרנו במיוחד עבורם. אני מצפה שכולם יעשו זאת ויחסכו מאיתנו את הצורך במתן דוחות וגרירות. אנו מכבדים מאד את היוצאים לסיני, אך הם לא יכולים להמשיך ולהחנות את רכביהם לאורך חופי הים, באזורי התיירות ובתוך שכונות העיר על חשבון תושבי העיר והנופשים בה, תוך שהם גורמים להם עוגמת נפש. האכיפה תימשך ללא פשרות עד שהסדר הציבורי יושג״.  

כזכור כבר בחג פסח האחרון, העמידה העירייה חניון לטווח ארוך בשטח הצפוני של שדה התעופה הישן הכולל כ 2,000 מקומות חניה. משך מספר חודשים היה ללא עלות והחל מה 1.8 העלות הינה 25₪ ליום. לרשות בעלי הרכבים אף העמידה העירייה מדחן מיוחד בו ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי. לצד שלטים המורים על איסורי החניה ברחבי העיר, פורסמו הסדרי החניה במדיות העירייה וגם בקבוצות פייסבוק הקשורות לסיני. בעירייה מקווים, כי בחג הסוכות, במהלכו צפויים לפקוד את אילת המוני בית ישראל, יחנו העוברים לסיני כחוק וישאירו את החניות בעיר עבור תושבי העיר והנופשים בה.

אולי יעניין אותך גם