מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

גם את שנת 2021 סיימה העירייה בעודף תקציבי

חדשות
08.02.2023

עיריית אילת שומרת על מגמה חיובית ומסיימת גם את שנת 2021 בעודף תקציבי בסך 2.8 מיליון ₪. כך עולה מהדו"ח הכספי המבוקר של עיריית אילת לשנת 2021, שאושר פה אחד על ידי מועצת העיר בישיבתה האחרונה. ראש העירייה – אלי לנקרי הודה לגזבר העירייה ולמנכ"ל העירייה המובילים יחד עם אגפי העירייה פעולות משותפות לשמירה על תקציב מאוזן כבר מספר שנים ברצף.

עוד עולה מהדו"ח הכספי לשנת 2021, כי לצד עודף תקציבי בסך 2.8 מיליון ₪, קטן הגירעון המצטבר בכ- 16 מיליון ₪ ועומס המלוות קטן ב – 7 מיליון ₪ זאת לצד עמידה בכל יעדי תקציב עלויות השכר כפי שאושרו על ידי משרד הפנים. כזכור בשנת 2004 עמד הגרעון המצטבר על כ 64% מתקציב העירייה ואילו בשנת 2021 הוא עומד על כ 13% בלבד. בשנה זו עמד תקציב העירייה על 573.6 מיליון ₪.

בנוסף לעודף התקציבי, ציין גזבר העירייה – אסי בן חמו, כי בשנה זו השלימה העירייה את פירעון היתרה בחברה למימון אילת אשר הוקמה בשנת 2006 לטובת הנפקת אג"ח והוסיף, כי גם הסכם ההתייעלות מול משרד הפנים הגיע לסיומו לאחר שהעירייה השיגה את כל היעדים שהוצבו על ידי משרד הפנים. "שנה זו היתה מאתגרת עם היציאה ההדרגתית מהקורונה לצד מערכות בחירות שהקשו את העבודה למול משרדי הממשלה שפעלו בחוסר וודאות. למרות זאת הצלחנו לפעול בעיקר למול משרד הכלכלה ולקבל מקסימום שיפוי בעבור עסקים ובתי מלון שלא פעלו בתקופת הקורונה" אמר הגזבר.

לצד זאת פעלו כאמור גזבר העירייה וצוותו בשיתוף מנכ"ל העירייה, לריסון ההוצאות ועמידה בכל היעדים. "נמשיך לפעול ולשמר מצב של עודף תקציבי גם בשנים הבאות" אמר הגזבר.

אולי יעניין אותך גם