מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ביקור רשות מקרקעי ישראל

חדשות
29.11.2021

עם אישור תכנית המתאר העירונית, ביקרו השבוע בעיר אילת הנהלת מחוז דרום של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י). בפגישה עם הנהלת העירייה הוצגו התכניות העירוניות בתחומי ים ומדבר, התכנית להתחדשות עירונית וסדר השיווקים הנדרש לצרכי העיר בשנים הקרובות. מנהל המחוז שציין, כי הרשות מחויבת לעיר, לפיתוחה ולשגשוגה, נענה לבקשת ראש העירייה לבחון מכרז בינלאומי לשיווק הלגונה ולמרכז גולף באילת כדי לקדם ביצוע. עוד הוחלט לקבוע עוגנים שיבטיחו צמיחה מאוזנת של העיר אילת, ביניהם עוגנים תחבורתיים, תעסוקתיים ובריאותיים.

בפתח הדיון סקר ראש העירייה – אלי לנקרי בפני המנכ"ל וצוותו את האתגרים וההזדמנויות של העיר אילת בראשם גיוון מקורות התעסוקה כדי לאפשר צמיחה מאוזנת של העיר אילת שאינה מתבססת רק על תיירות. בעניין זה ציין ראש העירייה את תחומי הביוטכנולוגיה והחקלאות הימית וכן אנרגיה מתחדשת שמקדמת העירייה כחלק מגיוון מקורות התעסוקה וציין את החשיבות בהירתמות רמ"י בעניין הקצאת הקרקעות דוגמת פארק תעשיות מזוון מן הים. ראש העירייה הדגיש בפני המנכ"ל, כי בשיווקים הבאים נדרש לקחת בחשבון את הכיוונים הללו לצד שיווקים בתחומי תיירות.

מנכ"ל החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) – אבי כהן ציין, כי מאז נחתם הסכם הגג עם ממשלת ישראל שווקו למעלה מ – 2,000 יח"ד וכל השיווקים מצליחים (רובע 6,11,2 ושטח שדה התעופה הישן). לצד זאת הדגיש מנכ"ל חכ"א, כי יש לקדם בהקדם בניית מלונות. נציגי מינהל ההנדסה בעירייה הציגו למנכ"ל וצוותו את התכניות העירונית ביניהן: התכנית לפיתוח חוף אילת שמתחילה בימים אלה בהיקף של 60 מיליון ₪ ועוד 30 מיליון ₪ בפעימה שניה, התכנית לפיתוח המדבר הכוללת 170 פרויקטים, תכנית אב לתחבורה שתיתן מענה בדרכי הגישה לעיר, כולל עומסי תנועה בתוך העיר, חניות ותחבורה ציבורית. עוד הוצגה תכנית אב למוסדות ציבור ותכנית לב המדבר כולל התחדשות עירונית בעיר ובאזור התעשייה תוך עידוד לעירוב שימושים וסל כלים ייחודי להתחדשות עירונית.

עוד בדיון עלה עניין מתחם הגולף והלגונה המזרחית. על רקע חסמי הפיתוח הקיימים כבר שנים, נענה כאמור מנהל המחוז לבקשת ראש העירייה לבחון מכרזים בינלאומיים לקידום פיתוח הלגונה כמקשה אחת וכן להקמת מרכז גולף בדומה לעקבה וטאבה, אשר ייצרו ביחד משולש גולף שיעודד תיירות לשלוש הערים. עוד עלה לדיון קידום אטרקציות המים שעתידות להיבנות בחלקה הצפוני של העיר (סקי מים בכבלים ופארק פרה היסטורי) וקידום הקצאת קרקע לחוות סוסים טיפולית.

עוד סוכם, כי ייצא בקרוב מכרז מקב"ת (קרקע בהליכי תכנון) על שטח בית המשטרה הישן העומד כרגע ריק עם העתקת הפעילות לבית המשטרה החדש. נושא נוסף שייבחן על ידי רמ"י לבקשת ראש העירייה הוא הקצאת שטחים להקמת כפרי גמלאים לצד הדיור המוגן שאושר לאחרונה.

בתום הדיון, יצאו הצוותים לסיור בליווי ראש העירייה.

אולי יעניין אותך גם