מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

ביקור סגן ראש המטה לביטחון לאומי באילת

סגן ראש המטה לביטחון לאומי (המל"ל) איציק בר הגיע היום (ד׳) לביקור בעיר אילת כדי לעמוד מקרוב אחר ההיערכות וההתגייסות העירונית בצל הלחימה. בביקור התייחס סגן ראש המל״ל לעניין הכניסה של הירדנים ואמר: ״מדובר בציר מפוקח״. בהתייחס לירי מתימן אמר: ״אילת זוכה להגנה רב מימדית״.  

במסגרת הביקור נפגש סגן ראש המל״ל עם ראש העירייה – אלי לנקרי יחד עם כל גורמי הביטחון בעיר ביניהם מפקד משטרת מרחב אילת, מפקדי צה״ל באזור, מפקד נפת אדום של פיקוד העורף, ומפקדי החירום וההצלה בעיר. במהלך הדיון קיבל סגן ראש המל״ל סקירה מקיפה על ההיערכות הביטחונית בעיר לצד ההיערכות וההתגייסות העירונית מהיום הראשון ללחימה בתחומים של חינוך, רווחה, רפואה, אירוח והפוגה לצד אינסוף יוזמות פרטיות ואלפי מתנדבים בכל התחומים.

לאחר הסקירה אמר סגן ראש המל״ל, כי בהתאם להגדרה מדינית, מדינת ישראל נמצאת תחת מלחמה עד סוף השנה ואחת ממטרותיה הן חיזוק החוסן הלאומי. ״העיר אילת תורמת רבות למימוש המטרה ומסייעת רבות לחיזוק החוסן הלאומי עם קליטה של מעל 60,000 תושבים מיישובי העוטף והדרום״.

סגן ראש המל״ל התייחס גם לירי מתימן ואישר, כי היתה כוונה לפגוע בכוח האמריקאי וגם במדינת ישראל. ״האירוע טופל בהצלחה על ידי האמריקאים וגם אנחנו נערכנו למצב שלא יצליחו ליירט את הטילים״ אמר בר והוסיף: ״אילת היא עיר עם מרכיבי הגנה מהמתקדמים שיש ואילת זוכה להגנה רב מימדית״.

גם למעבר הירדנים התייחס סגן ראש המל״ל בהמשך לפנייה של ראש העירייה לראש הממשלה בעניין ואמר, כי מדובר בציר מפוקח. עוד ציין בר את שיתוף הפעולה עם משטרת מרחב אילת והשב״כ עם בדיקות קפדניות. בשלב זה ציין בר, כי הוגבל גיל הנכנסים.

אולי יעניין אותך גם