מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

בוגרים עם בגרות

חדשות
15.09.2022

מגמת העלייה באחוז הזכאים לבגרות נמשכת. בהתאם לדו"ח שפרסם משרד החינוך המציג את התמונה החינוכית לשנת הלימודים תשפ"א, מובילה העיר אילת בהישגים ובערכים. בשנה זו נרשם שיא בזכאות לבגרות עם 79.9% זכאים לבגרות, 8.3% מהם בגרות בהצטיינות. עוד מובילה מערכת החינוך באילת בטוהר הבחינות עם 0.3% מחברות פסולות.

גם השנה כמו בכל השנים, מובילה העיר אילת ברוב הפרמטרים של התמונה החינוכית ובתי הספר התיכוניים של אילת נכללים מידי שנה ברשימת בתי הספר המצטיינים בארץ. בהתאם לתמונה החינוכית לשנת תשפ"א, 641 תלמידי י"ב רשומים במוסדות החינוך, 7.7% מהם עולים, 6.8% חינוך מיוחד הלומדים בחינוך הרגיל. גודל הכיתות באילת עומד על 24 תלמידים בממוצע בכיתה בעל יסודי, 29 תלמידים בחטיבות הביניים ו 27 ביסודי.

מקרב הניגשים לבגרות, 79.9% זכאים לבגרות – עליה של 4.4% משנה שעברה (תש"פ) אז עמד אחוז הזכאים על 75.5%. 8.3% מהם בגרות מצטיינת. מקרב בתי הספר התיכוניים באילת עומד אחוז הזכאים לשנת תשפ"א על 84.4%. על כך מציין ד"ר דרורי גניאל, כי הנתון של משרד החינוך כולל תלמידים שמתגוררים באילת אבל לומדים מחוצה לה. עוד מהנתונים עולה, כי 72% בעלי תעודות בגרות עם אנגלית ברמת 4-5 יח"ל, 28% עם מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל. עדות נוספת לאיכות התלמידים עלתה במדד טוהר הבחינות, 0.3% מחברות פסולות, דבר המעיד על כך שתלמידי אילת רובם ככולם, נוהגים ביושר.

עם קבלת הנתונים ברך ראש העירייה – אלי לנקרי את המנהיגות החינוכית ואת מנהלי ומנהלות בתי ספר התיכוניים והצוותים החינוכיים על ההשקעה, ההתמדה, והנחישות. "ההשקעה שלנו במערכת החינוך נותנת פירות ומשביחה אותם משנה לשנה, וההישגים מעידים על עשייה חינוכית וערכית בלתי מתפשרת ומלאת נשמה. תודה לכל השותפים להצלחה, ובראשם לראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, למנהלים, למורים ולהורים, וכמובן, לתלמידות ולתלמידים, שמוכיחים כי בחינוך איך תקרות זכוכית".

ד"ר דרורי גניאל ציין: "אנו עובדים ומשקיעים בחינוך באופן מקצועי ובהתמדה. וההצלחה כידוע היא נחלת המתמידים. ההשקעה בשיפור אחוז הזכאות לבגרות כמו בחינוך לערכים הוא הודות לעבודה של המנהלים, ההנהלות והמורים. אני גאה בהם ובהישגיהם. אמשיך ללוות ולהנחות מקרוב את בתי הספר העל יסודיים להצלחות נוספות".

אולי יעניין אותך גם