מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

באילת צוללים למען החטופים

חדשות
20.11.2023

לצד מיצגים, הפרחת בלונים ושלטים עם תמונות החטופים המתנוססים על מבני ציבור ומרכזים, תחת האמירה ״אילת איתם עד שובם״, צללו ביום שבת האחרון (18.11) בחוף המזח הדרומי של אילת, כ 100 צוללים עם שלט באורך 10 מטרים הנושא את תמונות החטופים, בקריאה להחזרתם גם ממעמקי הים. אליהם הצטרפו עוד עשרות אנשים על החוף ובתוך הים, חלקם בצלילה, חלקם בשנירקול, חלקם בשחייה אבל כולם במסר אחד, להחזיר את כולם עכשיו! 

מיזם הקריאה מן הים נולד כאשר לפני כחודש, הגיעו קבוצת צוללים חופשיים למלון ים סוף באילת, שם פגשו את משפחות המפונים מקיבוץ ניר עוז, שאיבדו רבים וטובים בטבח הנורא שאירע בשבעה באוקטובר. הצוללים החופשיים ליוו את המשפחות וחיבקו אותם דרך הים. ״ההיענות הייתה אדירה. תושבי העוטף גילו את הים כמפלט, כמקום לפתח בו מסוגלויות חדשות ובעיקר מקום שיוצר תחושת ביטחון״ אמר עידני סעדה מתנדב בקבוצת הצוללים וציין, כי דרך הפעילות עלה הצורך להמשיך ולהעלות את השבת החטופים לראש סדר היום.

בצהריי השבת כשהשמש האילתית בשיאה, נפגשו כאמור הצוללים יחד עם המשפחות בחוף הדרומי של אילת מול הסטיל, אתר צלילה אילתי וצללו יחד לקריאה משותפת להחזרת החטופים. לקריאה מן הים הצטרפו עוד רבים מן החוף, בתקווה שהסוף הטוב, קרוב.

אולי יעניין אותך גם