מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אושר תקציב העירייה

חדשות
15.12.2022

תקציב העירייה לשנת 2023 העומד על 635 מיליון ₪ אושר אמש (ד׳) לראשונה פה אחד על ידי מועצת העיר. השנה נרשמה עליה של 25 מיליון ₪ בתקציב 2023, שהותאם כולו עם הפנים לתושב בהתאם למדיניות שמוביל ראש העירייה – אלי לנקרי הכוללת פעולות לשיפור בכל תחומי החיים.  

ראש העירייה – אלי לנקרי המאשר את תקציב העירייה זו השנה ה 20, אז כסגן וממלא מקום ראש העירייה ובשני התקציבים האחרונים כראש עירייה אמר: "אנו נמצאים כיום עם תקציב שהוכפל בשני העשורים האחרונים, כשהתחלנו אז עם תקציב של 300 מיליון ש"ח וכיום עומד על 635 מיליון ש"ח. זה מלמד על הצמיחה של העיר ועל ההתבססות הכלכלית של העירייה כל זאת לצד השקעות רבות בתשתיות, בשירותים ובשיפור איכות חיי התושבים בכל התחומים". עוד ציין ראש העירייה, כי המסר השנה הוא חינוך לסבלנות ולקבלת האחר וזה בא לידי ביטוי בחלקי התקציב בדגש על תחומי החינוך והרווחה.

גזבר העירייה – אסי בן חמו ציין, כי בשנת 2022 עמד סעיף ההכנסות מארנונה על 320 מיליון ₪ ובשנת 2023 צפוי לעמוד על 335 מיליון ₪. סעיף ההכנסות העצמיות יעמוד על 62 מיליון ₪. תקבולי הממשלה יעמדו על 197 מיליון ₪, גידול של 4 מיליון ₪ משנה שעברה. תקציב הקרן לעבודות פיתוח תעמוד בשנת 2023 על 31 מיליון ₪ ומבוססת על תחזית הכנסות המתקבל ממינהל הנדסה בעירייה ביחס לתשלומי השבחה, שיווק קרקעות על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) והכנסה של חלף היטל השבחה.

בתום ההצבעה הודה ראש העירייה לחברי מועצת העיר, לצוות הגזברות בהובלת גזבר העירייה, למנכ״ל העירייה, לראשי המינהלים, למנהלי האגפים ולכל עובדי העירייה, שפעלו בנחישות ובמקצועיות רבה להציג גם השנה תקציב אחראי, שקול ומאוזן המביא לידי ביטוי את השיקולים העירוניים ואת המדיניות העירונית ״עם הפנים לתושב״ הכוללת הענקת שירות איכותי לתושבים, חיזוק וטיפוח אוכלוסיות מוחלשות, חיזוק שירותי הרפואה והחינוך ושיפור איכות החיים של כולנו.

אולי יעניין אותך גם