מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אוספים צואת כלבים ולא נקנסים

חדשות
22.11.2021

לצד אכיפה שוטפת ומבצעים יזומים, מתגברת בימים אלה עיריית אילת את האכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים. בשבוע החולף ניתנו למעלה מ – 50 ברירות קנס בגין אי איסוף צואת כלבים (475 ₪) ושוטטות כלבים (500 ₪). אכיפה גלויה וסמויה מתבצעת בפארקים ובגני המשחקים ברחבי העיר בדגש על אזורים בהם נרשמו תלונות חוזרות ונשנות של תושבים במוקד העירוני.

מזג האוויר הנעים, מזמין את ילדי אילת והוריהם לבלות בפארקים ובגינות הציבוריות. עובדה זו לצד ריבוי תלונות של תושבים, הובילו את ראש העירייה – אלי לנקרי להנחות את יחידות האכיפה במינהל תפו"ח בעירייה, ביניהן הפיקוח והשיטור העירוני בתגבור סיירת תיירות, למקד אכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים לצד אכיפה שוטפת שמבצע השירות הווטרינרי בעירייה בגין שוטטות כלבים. צוות המשל"ט העירוני המשמש מוקד צופה למערך המצלמות העירוני, הונחה גם כן להגביר ערנות באזורים בהם מותקנות מצלמות בדגש על הפארקים והגנים הציבוריים תוך הכוונת הצוותים בשטח, למקרים בהם יאותרו כלבים.

כידוע בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני לאילת, אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה. חובה נוספת החלה על בעלי הכלב הנה באיסוף צואת כלבו, חובה שאינה מתממשת כאשר הכלב משוטט ללא בעליו. ראוי לציין, כי כלב משוטט בעל שבב אלקטרוני המאפשר זיהוי של בעלי הכלב, מצולם במקום וברירת קנס בגובה 500 ₪ נשלחת בדואר רשום לבעלי הכלב.

לטובת הכלבים ובעליהם, הכשירה העירייה שלושה פארקי כלבים. החדש ממוקם בשכונת "יעלים" בפארק הסמוך לבית הספר, והאחרים בגן פרדקין ובפארק השחמון. בפארקים אלה המתוחמים בגדר, יכולים הכלבים לרוץ בחופשיות. עוד לטובת בעלי הכלבים פרוסים ברחבי העיר עשרות עמדות "שקי קקי" עם שקיות לאיסוף צואת כלבים. בנוסף בעלי כלבים הרשומים בשירות הווטרינרי קיבלו בעבר מתקן שקיות אישי אותו ניתן לחבר לרצועה. אלה כמובן לא פותרים את בעל הכלב מאחריות להגיע עם שקית אישית ולאסוף את צואת כלבו ובכך למנוע מפגע תברואי וסביבתי.

אולי יעניין אותך גם