מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אוספים צואת כלבים ולא נקנסים

חדשות
13.03.2022

2,000 בעלי כלבים יקבלו ערכה אישית לאיסוף צואת כלביהם. הערכה שנרכשה על ידי העירייה, תחולק על ידי אגף שירות וטרינרי לבעלי כלבים בעת חיסון הכלבת המתבצע פעם בשנה. המתקן העשוי פלסטיק דמוי עצם וכולל שני גלילי שקיות, מחולק זו הפעם השנייה על ידי העירייה כדי לעודד את בעלי הכלבים לאסוף כחוק את צואת כלביהם, להימנע מקנסות ובעיקר למנוע מפגע תברואי וסביבתי בפארקים ובגני המשחקים.

בימים אלה החל האגף בניהולו של הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ, לחלק את המתקן האישי לבעלי כלבים בעת חיסון הכלבת. הערכות יסופקו גם לווטרינרים הפרטיים, לטובת חלוקה גם למתחסנים במרפאות. בנוסף כל תושב המחזיק כלב ומעוניין בערכה מוזמן להגיע למשרדי האגף הממוקמים בגן פרדקין.

לצד זאת מתגברת העירייה את האכיפה בגין אי איסוף צואת כלבים המתבצעת על ידי יחידות מינהל תפו"ח, ביניהן הפיקוח והשיטור העירוני בתגבור סיירת תיירות, ואגף השירות הווטרינרי שאוכף שוטטות כלבים. בנוסף, צוות המשל"ט העירוני המשמש מוקד צופה למערך המצלמות העירוני, הונחה גם כן להגביר ערנות באזורים בהם מותקנות מצלמות בדגש על הפארקים והגנים הציבוריים תוך הכוונת הצוותים בשטח, למקרים בהם יאותרו כלבים. גובה הקנס הינו 475 ₪ בגין אי איסוף צואת כלבים ו 500 ₪ בגין שוטטות כלבים.

כידוע בהתאם להוראות חוקי המדינה וחוק העזר העירוני לאילת, אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה. חובה נוספת החלה על בעלי הכלב הנה באיסוף צואת כלבו, חובה שאינה מתממשת כאשר הכלב משוטט ללא בעליו. ראוי לציין, כי כלב משוטט בעל שבב אלקטרוני המאפשר זיהוי של בעלי הכלב, מצולם במקום וברירת קנס בגובה 500 ₪ נשלחת בדואר רשום לבעלי הכלב.

לטובת הכלבים ובעליהם, הכשירה העירייה שלושה פארקי כלבים: בגן פרדקין, בפארק השחמון וסמוך לבית ספר יעלים. בימים אלה מתבצעות עבודות להרחבת הפארק בשחמון ולחידוש המתקנים בשלושת הפארקים כולל תוספת של מתקנים חדשים בפארק יעלים.

אולי יעניין אותך גם