מעבר לאזור תוכן
חדשות עדכונים:

חופי אילת פתוחים כרגיל, לאחר שקיבלה העירייה אישור מפיקוד העורף להשאיר אותם פתוחים. מדיניות ההתגוננות באילת ללא שינוי. סוכות ההצלה בחופים המוכרזים יפעלו כרגיל בין השעות 8:30-16:00 ובששישבת 9:00-16:00.

בצל הלחימה פתחה העירייה מוקד סיוע עירוני זמין בכל זמן ובכל עניין 08-6363990 | 8294* 📞

על רקע המצב הביטחוני וכמענה ראשוני לקליטת מפונים פתחה העירייה את אולם הספורט בית הפועל ואולם בית ספר צאלים

על רקע המצב הבטחוני, תושבי אילת המוכנים לפתוח את ביתם ולארח משפחות בביתם, מוזמנים להירשם במוקד העירוני 106 מכל טלפון 📞

אילת | Eilat - לחיות נכון
אילת | Eilat - לחיות נכון

אומנות רחוב

חדשות
23.05.2022

אילת התברכה ביוצרים ובאמנים מקומיים מוכשרים והעירייה נותנת להם במה באהבה. לצד גלריית אמני אילת המציגה תערוכות מתחלפות במגוון תחומים, הפכו קירות העיר לבמה פורה לאומנות הרחוב. כך ניתן למצוא ציורי קיר מרהיבים סמוך לטרמינל הישן, קיר ססגוני בחוף הדרומי, קיר צבעוני במתנ״ס יעלים, ציורים מרהיבים שמעטרים את קירות החניון מבית הדקל עד לבית התמר שם נמצא בניין העירייה ועוד ועוד. הפעם הובילה העירייה ביוזמת עופר אברהם, ראש מינהל השירות לתושב ומחלקת הגינון, פרויקט חדש לאמנות רחוב המשתמש גם בעצים שמסביב. במסגרת זו, בביצוע מרהיב של האמן האילתי רוני פילוא, התחדש פארק אופירה ביצירות פנים המשלבות את העצים במקום.

תרבות אומנות הרחוב באילת קיימת כבר כמה שנים ברחבי העיר ובכל פעם ביוזמה מחודשת של אמנים המבקשים להאיר את הרחוב ביצירות אומנות. בשל אופיה התיירותי והחשיפה הגדולה לציורי הקיר על ידי מיליוני הנופשים בעיר, מושכת אילת גם אמנים מחוץ לעיר. מי שמעודד את אמנות הרחוב ואמנות בכלל הוא ראש העירייה – אלי לנקרי שעודד גם חיבור לעמותת ״סוף סוף״ המאגדת את אמני אילת וביחד יוצרים פרויקטים אמנותיים פרטיים ועירוניים. זאת לצד פעילות מינהל השירות לתושב הפועל לשיפור ושדרוג המרחב הציבורי.

פארק אופירה שנמצא בלב אזור התיירות והמלונות קיבל גם הוא יצירת אומנות משלו, כאשר המרחב הטבעי של העצים בשילוב המדשאות אפשרו את השלמת התמונה המרהיבה. את דמות האישה צייר האמן רוני פלוא שאחראי ליצירות נוספות במרחב העירוני באילת, ביניהן: דגל ישראל על האנגר בבסיס חיל הים, העולם הימי על מתקני מפעל בחוף הדרומי, המנדלות בקירות פטיו דרוקר במסגרת התחדשות עירונית שביצעה במקום העירייה באמצעות החברה הכלכלית ועוד.

פרויקט זה מצטרף כאמור לשלל פרויקטים המבקשים להוציא את האומנות לרחובות ולהנגיש אותה לכולם. הקירות הצבעוניים מושכים אליהם רבים לתמונות או סתם ליהנות מיצירה צבעונית גדולה ומרהיבה.

פרויקט זה מצטרף כאמור לשלל פרויקטים המבקשים להוציא את האומנות לרחובות ולהנגיש אותה לכולם. הקירות הצבעוניים מושכים אליהם רבים לתמונות או סתם ליהנות מיצירה צבעונית גדולה ומרהיבה.

אולי יעניין אותך גם